Srpnová neděle v Neratově

17. června 2017 v 17:49 | Veronika Foglová |  Srpen 2016
První srpnovou neděli u nás tradičně nemáme Mši Svatou kvůli pouti v Nekoři. A tak jsme se se známými vydaly ve čtyřech do Neratova, kde jsme se hodlaly zúčastnit Mše Svaté v deset hodin, zastavit se v Café Neratov a potom hurá zpátky. Jenže nakonec to dopadlo jinak.

Ukázalo se, že při Mši Svaté budou křtiny neteře našeho bývalého hejtmana Romana Línka. Kostel byl zcela zaplněný, což se ostatně dalo i tak očekávat. Bylo tam spoustu dětí, kterým Mons. Suchár všechno vysvětloval, aby pochopily, co se právě děje, a také mentálně postižení ministranti se svými plyšáky, což se mi moc líbilo. Po skončení Mše Svaté však začaly probíhat přípravy na něco, o čem jsme později zjistily, že to bude baptistická svatba ve 13 hodin.

Dole u kavárny stálo několik krásných starých autíček. Rozhodly jsme se, že si zajdeme do kavárny a počkáme i na tu svatbu. Mé společnice si šly vystát frontu, zatímco já fotila kdeco, včetně těch autíček, a proto jsem se vyhnula největšímu náporu. Rozhodovala jsem se, co si dát, ale nakonec to vyhrála mléčná belgická čokoláda se šlehačkou a nějaký čokoládový řez. Domů jsem si odvezla ještě krásný hrníček s logem Café Neratov, který byl vyrobený v chráněné dílně Sdružení Neratov na Kopečku v Bartošovicích v Orlických horách, pod které správně spadá i Neratov. Bylo fantastické, že se tam dalo zaplatit i kartou...na malé horské vesničce fakt luxus.

Pak jsme se vrátily zpátky nahoru do kostela, kde se dolaďovaly přípravy na obřad. Pastor, který měl snoubence oddávat, byl zároveň otcem nevěsty, a ženich byl původem z Mexika, proto muselo probíhat tlumočení do angličtiny. Byl to skutečně nádherný zážitek a oddávající měl krásnou promluvu. Když už byl téměř konec, odešly jsme dolů k autu. Kousek za Neratovem jsme potkaly malou dopravní nehodu, ale nic vážného, a silnice byla za pár minut průjezdná.

Fotogalerie ZDE 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama